1060 zobrazeníNejprve musíme staré kolejnice demontovat
682 zobrazeníA BS-ka jich měla pět.
642 zobrazeníHenschel vozil tři vozy.
635 zobrazení... je nutno ještě vyzkoušet :-)
625 zobrazeníNakonec brigády byla pořízena skupinová fotografie před lokomotivou DH70.
617 zobrazeníKvěten byl pro nás opět ve znamení práce a horečných příprav na nadcházející sezónu. V uplynulém měsíci byly dvě velké akce, brigáda na opravách trati a zahájení sezóny, a z těchto akcí vám teď přinášíme obrázky.
612 zobrazeníVypadá to že k nám zabloudil mexický zlatokop :-)
612 zobrazeníV ten den jsme jezdily se dvěma vlaky, které se pravidelně křižovali v Babicích.
609 zobrazeníDokončeno!
605 zobrazeníPro velký zájem cestujících jsme museli začít prodávat jízdenky i v Zastávce. Zatím u improvizovaného stánku na peróně ale v budoucnu se budou prodávat v IC na nádraží.
588 zobrazeníÚkolem brigády byli dvě hlavní akce: peronizace stanice "Zastávka-_ malé nádraží" a výměna kolejnic ve výhybně Babice. Pracovník vlak který dorazil do Zastávky byl veden lokomotivou BN30 - Žaba.
587 zobrazeníA konečně je hotovo. Jak přístupová cesta...
587 zobrazeníNakonec vrstvu stěrkodrti udupeme pořadovým pochodem. Ti co byli na vojně tak ví. Předseda uprostřed nám lopatou udával rytmus.
587 zobrazeníV následujích několika obrázcích se přesuneme na konec května kdy proběhlo zahájení muzejní sezóny 2018. Ráno před akcí se musí vše připravit. Zde lokomotivní četa Henschela čistí jeho kotel od sazí.
586 zobrazeníLopatami to šlo pomalu takže jsme přešli na rychlejší způsob.
583 zobrazeníPro peronizaci v Zastávce jsme nejprve museli vytahat pražce které použijeme jako obrubníky.
582 zobrazeníNásledujícího dne vyrážíme plnit druhý úkol do Babic.
581 zobrazení... a jejich délková úprava.
580 zobrazeníPo ránu jsou všichni ještě plní energie.
580 zobrazeníA odnést na připravené vagóny.
578 zobrazeníNasypávání vrstev stěrkodrti.
575 zobrazeníRozvinutý "kolebec"...
573 zobrazeníSico to vypadá že připravujeme "bílí" koberec pro vzácné hosty, ale není tomu tak. Před nasypání pochůzní vrstvy je nutno vrstvy stěrku od sebe separovat geotextílijí.
572 zobrazeníVýstavba přístupového chodníku na nástupiště.
572 zobrazenía stále sypeme ...
561 zobrazení... a uhrabáváme.
560 zobrazenínakládka štěrkodrti na babický perón.
558 zobrazení
557 zobrazeníjako separační vrstvu jsme opět použili geotextilii.
554 zobrazeníNásledovala úprava perónu. Staré pražce jsme museli vytrhat...
554 zobrazenía opět sypeme ....
552 zobrazeníPotom nové kolejnice sestykujeme...
552 zobrazeníV Rámci brigády jsme ještě postavili i novou houpačku pro naše nejmenší návštěvníky.
550 zobrazení... a rozhrabáváme....
549 zobrazeníNásledujícího dne ještě ,musíme dosypat štěrk po podbíjení.
548 zobrazení
547 zobrazeníBylo nutné podbíjet i výhybku na zastáveckém zhlaví.
547 zobrazeníS novým vozem přijela lokomotiva "Azor"
547 zobrazení... a naložit k odvozu.
546 zobrazeníMonotonní práci při podbíjení nám zpestřil příjezd nového osobního vozu který jel na zkušební jízdu.
545 zobrazení
543 zobrazeníNásleduje výměna některých pražců které jsou již shnilé.
538 zobrazeníProtože na květen bylo nebývalé horko tak se někteří pracanti chránili proti slunci různými pokrývkami hlavy :-)
535 zobrazení... a přišroubujeme k pražcům.
535 zobrazení...a sypeme
534 zobrazeníNásleduje vyrovnání koleje a podbití.
532 zobrazeníPo objetí soupravy po nových kolejích se vydáváme na cestu zpět do Zbýšova.