1060 zobrazeníNejprve musíme staré kolejnice demontovat
682 zobrazeníA BS-ka jich měla pět.
641 zobrazeníHenschel vozil tři vozy.
634 zobrazení... je nutno ještě vyzkoušet :-)
624 zobrazeníNakonec brigády byla pořízena skupinová fotografie před lokomotivou DH70.
616 zobrazeníKvěten byl pro nás opět ve znamení práce a horečných příprav na nadcházející sezónu. V uplynulém měsíci byly dvě velké akce, brigáda na opravách trati a zahájení sezóny, a z těchto akcí vám teď přinášíme obrázky.
611 zobrazeníVypadá to že k nám zabloudil mexický zlatokop :-)
611 zobrazeníV ten den jsme jezdily se dvěma vlaky, které se pravidelně křižovali v Babicích.
608 zobrazeníDokončeno!
604 zobrazeníPro velký zájem cestujících jsme museli začít prodávat jízdenky i v Zastávce. Zatím u improvizovaného stánku na peróně ale v budoucnu se budou prodávat v IC na nádraží.
588 zobrazeníÚkolem brigády byli dvě hlavní akce: peronizace stanice "Zastávka-_ malé nádraží" a výměna kolejnic ve výhybně Babice. Pracovník vlak který dorazil do Zastávky byl veden lokomotivou BN30 - Žaba.
588 zobrazení
586 zobrazeníLopatami to šlo pomalu takže jsme přešli na rychlejší způsob.
586 zobrazeníA konečně je hotovo. Jak přístupová cesta...
586 zobrazeníNakonec vrstvu stěrkodrti udupeme pořadovým pochodem. Ti co byli na vojně tak ví. Předseda uprostřed nám lopatou udával rytmus.
586 zobrazeníV následujích několika obrázcích se přesuneme na konec května kdy proběhlo zahájení muzejní sezóny 2018. Ráno před akcí se musí vše připravit. Zde lokomotivní četa Henschela čistí jeho kotel od sazí.
582 zobrazeníPro peronizaci v Zastávce jsme nejprve museli vytahat pražce které použijeme jako obrubníky.
581 zobrazeníNásledujícího dne vyrážíme plnit druhý úkol do Babic.
580 zobrazení... a jejich délková úprava.
579 zobrazeníPo ránu jsou všichni ještě plní energie.
579 zobrazeníA odnést na připravené vagóny.
577 zobrazeníNasypávání vrstev stěrkodrti.
574 zobrazeníRozvinutý "kolebec"...
572 zobrazeníSico to vypadá že připravujeme "bílí" koberec pro vzácné hosty, ale není tomu tak. Před nasypání pochůzní vrstvy je nutno vrstvy stěrku od sebe separovat geotextílijí.
572 zobrazeníVýstavba přístupového chodníku na nástupiště.
571 zobrazenía stále sypeme ...
560 zobrazení... a uhrabáváme.
559 zobrazenínakládka štěrkodrti na babický perón.
557 zobrazení
556 zobrazeníjako separační vrstvu jsme opět použili geotextilii.
554 zobrazenía opět sypeme ....
553 zobrazeníNásledovala úprava perónu. Staré pražce jsme museli vytrhat...
551 zobrazeníPotom nové kolejnice sestykujeme...
551 zobrazeníV Rámci brigády jsme ještě postavili i novou houpačku pro naše nejmenší návštěvníky.
550 zobrazení... a rozhrabáváme....
548 zobrazeníNásledujícího dne ještě ,musíme dosypat štěrk po podbíjení.
547 zobrazeníS novým vozem přijela lokomotiva "Azor"
547 zobrazení... a naložit k odvozu.
547 zobrazení
546 zobrazeníBylo nutné podbíjet i výhybku na zastáveckém zhlaví.
545 zobrazeníMonotonní práci při podbíjení nám zpestřil příjezd nového osobního vozu který jel na zkušební jízdu.
544 zobrazení
543 zobrazeníNásleduje výměna některých pražců které jsou již shnilé.
537 zobrazeníProtože na květen bylo nebývalé horko tak se někteří pracanti chránili proti slunci různými pokrývkami hlavy :-)
534 zobrazení... a přišroubujeme k pražcům.
534 zobrazení...a sypeme
533 zobrazeníNásleduje vyrovnání koleje a podbití.
531 zobrazeníPo objetí soupravy po nových kolejích se vydáváme na cestu zpět do Zbýšova.