1061 zobrazeníNejprve musíme staré kolejnice demontovat
682 zobrazeníA BS-ka jich měla pět.
644 zobrazeníHenschel vozil tři vozy.
636 zobrazení... je nutno ještě vyzkoušet :-)
626 zobrazeníNakonec brigády byla pořízena skupinová fotografie před lokomotivou DH70.
619 zobrazeníKvěten byl pro nás opět ve znamení práce a horečných příprav na nadcházející sezónu. V uplynulém měsíci byly dvě velké akce, brigáda na opravách trati a zahájení sezóny, a z těchto akcí vám teď přinášíme obrázky.
613 zobrazeníVypadá to že k nám zabloudil mexický zlatokop :-)
613 zobrazeníV ten den jsme jezdily se dvěma vlaky, které se pravidelně křižovali v Babicích.
611 zobrazeníDokončeno!
607 zobrazeníPro velký zájem cestujících jsme museli začít prodávat jízdenky i v Zastávce. Zatím u improvizovaného stánku na peróně ale v budoucnu se budou prodávat v IC na nádraží.
590 zobrazeníÚkolem brigády byli dvě hlavní akce: peronizace stanice "Zastávka-_ malé nádraží" a výměna kolejnic ve výhybně Babice. Pracovník vlak který dorazil do Zastávky byl veden lokomotivou BN30 - Žaba.
590 zobrazení
589 zobrazeníNakonec vrstvu stěrkodrti udupeme pořadovým pochodem. Ti co byli na vojně tak ví. Předseda uprostřed nám lopatou udával rytmus.
589 zobrazeníV následujích několika obrázcích se přesuneme na konec května kdy proběhlo zahájení muzejní sezóny 2018. Ráno před akcí se musí vše připravit. Zde lokomotivní četa Henschela čistí jeho kotel od sazí.
588 zobrazeníLopatami to šlo pomalu takže jsme přešli na rychlejší způsob.
588 zobrazeníA konečně je hotovo. Jak přístupová cesta...
584 zobrazeníPro peronizaci v Zastávce jsme nejprve museli vytahat pražce které použijeme jako obrubníky.
584 zobrazení... a jejich délková úprava.
583 zobrazeníNásledujícího dne vyrážíme plnit druhý úkol do Babic.
582 zobrazeníPo ránu jsou všichni ještě plní energie.
582 zobrazeníA odnést na připravené vagóny.
579 zobrazeníNasypávání vrstev stěrkodrti.
577 zobrazeníRozvinutý "kolebec"...
574 zobrazeníSico to vypadá že připravujeme "bílí" koberec pro vzácné hosty, ale není tomu tak. Před nasypání pochůzní vrstvy je nutno vrstvy stěrku od sebe separovat geotextílijí.
574 zobrazeníVýstavba přístupového chodníku na nástupiště.
574 zobrazenía stále sypeme ...
563 zobrazení... a uhrabáváme.
561 zobrazenínakládka štěrkodrti na babický perón.
560 zobrazení
558 zobrazeníjako separační vrstvu jsme opět použili geotextilii.
556 zobrazeníNásledovala úprava perónu. Staré pražce jsme museli vytrhat...
556 zobrazenía opět sypeme ....
554 zobrazeníPotom nové kolejnice sestykujeme...
553 zobrazeníV Rámci brigády jsme ještě postavili i novou houpačku pro naše nejmenší návštěvníky.
552 zobrazeníNásledujícího dne ještě ,musíme dosypat štěrk po podbíjení.
552 zobrazení... a rozhrabáváme....
550 zobrazení
548 zobrazeníBylo nutné podbíjet i výhybku na zastáveckém zhlaví.
548 zobrazeníMonotonní práci při podbíjení nám zpestřil příjezd nového osobního vozu který jel na zkušební jízdu.
548 zobrazeníS novým vozem přijela lokomotiva "Azor"
548 zobrazení... a naložit k odvozu.
546 zobrazení
545 zobrazeníNásleduje výměna některých pražců které jsou již shnilé.
540 zobrazeníProtože na květen bylo nebývalé horko tak se někteří pracanti chránili proti slunci různými pokrývkami hlavy :-)
537 zobrazení...a sypeme
536 zobrazení... a přišroubujeme k pražcům.
536 zobrazeníNásleduje vyrovnání koleje a podbití.
533 zobrazení
533 zobrazeníPo objetí soupravy po nových kolejích se vydáváme na cestu zpět do Zbýšova.