mpz

Březen 2015

photo1.jpg Březnová fotokronika je nezvykle hubená, avšak pro úplnost by byla škoda ji vynechat. Ne, že bychom spali zimním spánkem, ale prostě se moc fotek tentokrát nesešlo. Na snímku jsou vytahovány důlní vozy ze zimní deponie, neboť již vyvstala potřeba plošinových vozů pod nimi.
photo10.jpg Termín velké brigády byl letos stanoven na začátek května, takže je nejvyšší čas začít s předvrtáváním pražců.
photo11.jpg
photo12.jpg Pracovním snímkem z přípravy pražců se pro tentokrát loučíme. Fotokroniku připravil Robert Dujka © MPŽ 09/2015.
photo2.jpg Oprava parní lokomotivy Henschel Fabia pokračuje opravdu precizním způsobem. Několik následujících snímků zobrazuje opravovaný rám lokomotivy a to při zachování původní technologie spojování plechů - nýtováním za tepla.
photo3.jpg
photo4.jpg
photo5.jpg
photo6.jpg
photo7.jpg Rám získává postupně svoji původní pevnost. Na řadu přichází také "kosmetické" opravy. Na snímku je zachyceno nahřívání zadního čelníku, aby mohl být následně vyrovnán po dřívější nehodě, či kolizi s cizím předmětem.
V
photo8.jpg Pohled na rám zhora. Uvnitř rámu je vodojem pro napájecí vodu kotle.
photo9.jpg Zajímavý pohled do vnitřku stanoviště. I po více než sto letech vykukuje v rozích mezi rzí a pozdějšími nátěry původní okrový nátěr.
12 files on 1 page(s)