mpz

Únor 2018

01.jpg V únoru se naše činnost věnovala především práci na areálu MPŽ ve Zbýšově. I když bylo poměrně chladno, tak jsme často museli pracovat venku. Jednou z akcí tohoto měsíce byl vývaz dvojkolí z lokomotivy BN60H, která jezdila ve Válcovnách trub Chomutov na rozchodu 700mm.
02.jpg Z lokomotivy byly v hale, kde nefoukal studený vítr, demontovány spojnice,ojnice a části brzdy.
04.jpg Před halou byly dvojkolí přikurtovány k rámu lokomotivy. Následně byly demontovány rámové spojky a pak pomocí nakladače byly dvojkolí spuštěny pod lokomotivu. Hlavní motivací této akce bylo získání prostoru, protože lokomotiva na provizorních podvozcích zabírá na koleji místo za dvě lokomotivy.
05.jpg A zde jsou již vyvázaná dvojkolí, která po demontáži ložisek pojedou do České Třebové na změnu rozchodu.
06.jpg Zkušební jízda lokomotivy Azor s podvozkem z výklopného vozu VLO 1,75 (dvoukubík). Tento podvozek bude sloužit jako zdroj náhradních dílů. Zkušební jízdou jsme zjišťovali stav kol.
07.jpg Stejného dne proběhla i údržba pojezdu našeho "nízkostěňáku".
09.jpg Očištěné a natřené dvojkolí z podvozku "dvoukubíku" čeká na opravená ložiska.
10.jpg Lisování ložisek proběhlo metodou "javorový špalek a kladivo".
11.jpg Touto fotografií se dostáváme do Ivančické dílny, kde je stavěn nový osobní vůz pro zbýšovskou dráhu. Pro tento vůz jsme připravovali dříve vyfocená dvojkolí. Pohled na hlavní rám vozu.
12.jpg Sestavování bočnice vozu.
13.jpg Dokumentační fotografie svařené kostry vozu. Bohužel v temné dílně byly velké světelné kontrasty, proto je fotografije částečně přesvětlena.
14.jpg Netradiční pohled na budoucí střechu vagónu.
15.jpg Následující fotografie jsou již z posledního únorového dne. Pohled na Azora s plošiňákem naznačuje že se něco bude dít.
16.JPG Na areál přijela z Ivančic dokončená kostra vozu.
17.JPG I přes celodenní mráz kolem -10°C se podařilo nastartovat náš nakladač a kostru přeložit na připravený plošiňák.
18.JPG Na plošinovém voze bude kostra druhého "letňáku" uložena do doby, než budou připravena dvojkolí na závaz.
19.JPG V novém voze bude místo pro 18 cestujících. Tímto snímkem se s únorovou fotokronikou loučíme. Galerii sestavil Filip Kaněk ©MPŽ 03/2018
17 files on 1 page(s)