
Nejprohlíženější
537 zobrazeníDruhý plný štěrku a navážky.
537 zobrazení... a přišroubujeme k pražcům.
536 zobrazeníPohledem do jídelního resp. nápojového vozu se s vámi loučíme.
535 zobrazení
535 zobrazeníPo objetí soupravy po nových kolejích se vydáváme na cestu zpět do Zbýšova.
534 zobrazení
534 zobrazeníTaké bylo potřeba pečlivě vyčistit přejezdy na naší trati.
533 zobrazeníZde je lokomotiva již v základním nátěru.
533 zobrazeníJaro v babické výhybně.
533 zobrazeníPohled jako od Šípkové Růženky předznamenává, co se na mašinku v únoru chystá...
532 zobrazeníNa dílech lokomotivy se dělá jak venku...
532 zobrazeníZáběr z odstraňování stromů, které se tyčily nad skálou.
530 zobrazení
529 zobrazeníJezdila jak "BéEska" tak "Henšlík".
529 zobrazení
527 zobrazeníBěhem posledního prázdninového měsíce se do dílny nastěhovala BN30 se širokým rámem a rozchodem 760 mm, kterou upravujeme do vystavovatelského stavu.
527 zobrazeníDo ocelové konstrukce vozu jsou postupně montovány dřevěné výplně
526 zobrazení
526 zobrazeníVůz se zavázanými dvojkolími.
526 zobrazeníFinále! Mostek je opět vidět i od silnice.
524 zobrazení
524 zobrazeníPohledem na montáž rozsoch u nového osobního vozu se dostáváme zpět do Zbýšovského areálu. Krátce po montáži byl vůz uložen na svá dvojkolí.
524 zobrazení... rozdělané hlavy a ještě zkontrolujeme vložky písty..
524 zobrazení... mašina tehda dojela potupně za asistence BN30R zpět na areál od té doby se renovace na chvíli odložila, a teď jak vidíme po náročné opravě by mašina měla ožít bez problému...
Pohledem na dosazení převodovky se tím to snímkem loučíme. fotokroniku připravil Adam.
522 zobrazení
518 zobrazení
518 zobrazení
518 zobrazení
518 zobrazeníPracovní vlak vyráží z prosluněného areálu muzea...
517 zobrazeníZ důvodu rizikového kácení byla povolána jednotka hasičů ze Zbýšova, kteří odvedli skvělou práci.
516 zobrazeníFotkou pracovního vlaku se dostáváme k poslední dubnové neděli. Zařazení téměř prázdného plošiňáku již něco naznačuje...
515 zobrazení
514 zobrazení
514 zobrazeníPohled na spodek vozu.
513 zobrazení
512 zobrazení
512 zobrazeníPři veřejných jízdách jsou příležitostně zatopené obě parní lokomotivy.
512 zobrazeníMimo jiné jsme svezli i děti z dětského tábora pro tělesně postižené. Na snímku s nimi vjel vlak přímo do expozice kde byl přenášen výklad o našich exponátech.
512 zobrazeníDále bylo nutné na některých místech instalovat pražce, které budou zabraňovat nechtěnému sesuvu štěrku.
509 zobrazení
507 zobrazeníBoční pohled.
506 zobrazení
506 zobrazeníNásledně přijel další nákladní vlak. Tentokrát s BS80-kou a dvoukubíkama neboli nákladními vozy VLO 1,75 a VLB 1,75.
505 zobrazení
505 zobrazení... a je to! Černá barva Bésce sluší!:-)
503 zobrazení
503 zobrazení
503 zobrazení
502 zobrazení
502 zobrazeníA pomáhají i naši nejmladší.
502 zobrazeníDalším obrázkem se dostáváme k sobotě 14.října. Lokomotiva DH120 chystá osobní soupravu pro fotografy...
502 zobrazeníNa trať vyrazil pracovní vlak v čele s lokomotivou DH70 a nezbytným "Hrošákem" na konci. Krátce po příjezdu vlaku do Zastávky byly ihned započaly práce. Bylo potřeba vyřezat místo pro budoucí přístupovou cestu na peron a trochu opticky otevřít nové "malé" nádraží.
502 zobrazení
502 zobrazení... a jde se na věc! pěkně pomalu...
501 zobrazení.. a sype se.
501 zobrazeníPříprava na sezónu je v plném proudu. O prosluněném víkendu ve dnech 21. a 22. dubna se po zimním spánku opět probudily obě parní krasavice. Nejdříve ale pohled na zátiší s rozkvetlou třešní, "Azorem" a "Hrošákem".
500 zobrazeníPózování v Zastávce.
499 zobrazení
499 zobrazeníNařezané větve se odvážejí pod odbočku Ferdinand.
498 zobrazeníCelá pracovní souprava. Než se podařilo vše uklidit, byla tma. Tímto ještě jednou děkujeme všem zúčastněným...